Šperky zo striebra

Blyšťavý kov, ktorý vyráža dych, pri odraze slnečného svetla. Zažiarite s ním viac, ako s keramickými zubami. A fantázii sa medze naozaj nekladú – šperky sa umiestňujú po celom tele. Ja považujem za šperky aj piercingy, ktoré sa však vkladajú do tela, kdežto klasické strieborné šperky sa dávajú na povrch tela – prsty, krk…

Možno vás trápi otázka, ako ja vlastne zistím či je môj šperk pravý a či ma predajca neoklamal? Spôsobov je hneď niekoľko – pokúste sa nájsť punc na spájacích častiach vašich šperkov. Strieborné šperky predávané na Slovensku majú punc s označením 925, existujú aj iné čísla, ale tie nás teraz nebudú zaujímať. Pravosť striebra sa dá overiť aj v záložni.

Pravosť šperkov kontroluje puncovný úrad Slovenskej republiky, preto je najlepšie nakupovať z obchodov, ktoré sú kontrolované puncovným úradom SR, vtedy sa nemusíte obávať, že dostanete falošný šperk, ale len kvalitnú prácu a tiež kvalitný materiál – pravé striebro!

Menej je niekedy viac, preto sa nesnažte hrať na pána prsteňov a na každej ruke ich nosiť v závratných číslach, vtedy už naozaj strácajú na kráse, a je to nevkusné. Preto si vyberte naozaj luxusné šperky, ktoré budete nosiť prakticky celý život, a v malom počte, pretože investovať do striebra sa oplatí.

Ak vás omrzia strieborné šperky, bez problémov ich môžete dať do ktorejkoľvek záložne a oni vám ich vymenia za peniaze. Alebo ešte lepšie urobíte, ak nájdete nejakého špecialistu, ktorý sa zaoberá striebornými šperkami a jemu ich ponúknete.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.