Prstene z ocele

Každý ju pozná, nie každý ju má rád, stále sa bavíme o oceli, nie o žiadnej celebrite (bulvár je iba zabiják času, radšej riešim svoj život, ako životy hviezdičiek).

Nejde o hocijakú oceľ, táto oceľ, z ktorej sa vyrábajú prstene a iné šperky je totižto nehrdzavejúca, pokojne takýto prsteň môžte nechať v odkvape – nezhrdzavie vám, ani keby ste veľmi chceli (nič však nie je večné, a nehrdzavejúca oceľ tiež nebude naveky odolná hrdzaveniu), preto noste tieto prstene radšej na vašich prstoch, aj keď na tomto mieste sa tiež dostávajú do kontaktu s potom – ako vidíte, nemôžete ich držať od vlhkosti nakrátko, asi preto sú vyrobené z materiálu, ktorý je odolný korózii.

Prstene z ocele sú vyrobené z ocele, to už vieme veľmi dobre, ale táto oceľ je chirurgická – ide o tú istú oceľ, z akej sa vyrábajú lekárske nástroje: skalpel, svorka a pod. Chirurgická oceľ svojou farbou nápadne pripomína striebro – keď sa však pozriete bližšie, zistíte, že je to len optický klam, dá sa to zistiť aj podľa vône, železo a jeho modifikácie, ako sú napr. oceľ majú špecifickú a nezameniteľnú vôňu. Nerobte to však na verejnosti, čo by si o vás ostatní pomysleli, keby vás videli čuchať oceľové prstene? Verte mi – nič dobré.

Oceľové prstene sú obľúbené hlavne u dospievajúcich ľudí, hlavne pre ich cenovú dostupnosť a obrovský výber za super ceny. Na ktorý prst si tento prsteň zavesíte, záleží už len a len na Vás.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.