Prstene z bieleho zlata

Majú svetlejšiu farbu a odlišné vlastnosti, inak je tento prvok totožný so žltým zlatom. Najprv si však povedzme, ako biele zlato vzniká.

Myslíte, že sa tento prvok vyskytuje v prírode? Ste na omyle, je to chemický vyrobená zlúčenina, ktorá vznikla zliatím zlata a paládia, čo prsteňom slušne pridá na cene. A biela farba nie je jediná, existujú ešte iné odietene, tie sú znova dosiahnuté pridaním prvkov do zlata, ktoré je samo o sebe veľmi mäkké.

Prstene z bieleho zlata sú výnimočné práve svojou farbou, čím belšie, tým drahšie. Biele ako krieda byť nemôžu, to by znamenalo, že sú bez zlata a preto by sa to už nemohlo volať biele zlato, a paládium samostatne byť v šperkoch nemôže, pretože samostatné nemá dobré fyzikálne vlastnosti.

Nezabudnite sa opýtať svojho všeobecného lekára či nemáte alergiu na paládium a tiež ostatné prvky, ktoré sa nachádzajú v zlate (aj bielom): striebro, meď, zinok, cín, antimón. Túto skutočnosť by ste v žiadnom prípade nemali podceňovať, inak na to kruto doplatíte, v tom najhoršom prípade budete platiť na splátky a to kožnou chorobou!!! Nečakajte kým vás začnú svrbieť vaše ruky, aj keď je to párový orgán..

Biele zlato sa na prsteňoch vyskytuje v malých množstvách, niekedy je to len na korunke, pretože prstene kompletne vyrobené z bieleho zlata sú extrémne drahé.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.